Майстер-клас для вчителів-логопедів

1 лист. 2019
У сучасному суспільстві все більше зростає інтерес до арттерапії як методу зцілення за допомогою творчості.

Він використовується з цілями терапевтичного впливу та при вирішенні діагностичних, корекційних, психопрофілактичних завдань. Одним з видів порушень, що впливають на психофізіологічний стан дитини, подальшу шкільну адаптацію та її соціальну поведінку, є мовленнєві відхилення. Для вирішення мовленнєвих та особистісних проблем дитини дошкільного віку на допомогу педагогам приходять методи арттерапії у поєднанні з традиційними підходами до корекції вад мовлення та формування мовленнєвої компетенції дошкільників.

Проблемі впровадження методів та прийомів арттерапії у практику роботи сучасного вчителя-логопеда був присвячений майстер-клас для педагогів міста, який провела вчитель-логопед дошкільного навчального закладу №49 «Кріпиш»  міста Бахмута Марина Борисенко.

Привітавши колег у ранковому колі, майстер запропонувала розробити пам’ятку учасників майстер-класу, яка мала на меті згуртувати педагогів для подальшої діяльності. За допомогою мультимедійної презентації Марина Борисенко представила власний досвід роботи «Впровадження арт терапевтичних методів у роботу з дітьми-логопатами», визначивши позитивні моменти, труднощі та перспективи подальшої роботи.

Учасники майстер-класу мали змогу переглянути відеозапис підгрупового корекційного заняття з розвитку лексико-граматичних категорій «Кольорові пригоди» для дітей старшого віку. Після обговорення заняття  педагоги міста познайомились із сучасними методами та прийомами арттерапії, які використовує в корекційній роботі вчитель-логопед дитячого садка  №49 Марина Борисенко, взяли участь в обіграванні деяких із них. Наприкінці зустрічі міські вчителі-логопеди запропонували власні наробки щодо використання казко-, ізо-, музико-, імаготерапії тощо, відвідали виставку посібників, розроблених на основі методів різних видів арттерапії.

Учасники майстер-класу переконались, що ефективність корекційної роботи з дітьми-логопатами залежить не тільки від майстерності вчителя-логопеда, а й від тих методів та прийомів, які він використовує.