Тиждень здорового харчування у «Кріпиші»

22 бер. 2019
Діти — наше майбутнє! Від здоров’я наших дітей сьогодні залежить здоров’я усієї нації в майбутньому. А здоров’я дітей не в останню чергу залежить від їх харчування.

Забезпечення повноцінного харчування дітей дошкільного віку — сучасна актуальна проблема. Основним фактором, що зумовлює здоров'я людини у дорослому віці є харчування перших років життя. В цей період організм потребує відповідної кількості мікроелементів для повноцінного розвитку та зростання дитини: формуються й закріплюються харчові звички й переваги, відбувається подальший розвиток кістково-м’язової системи, розвиток і диференціація центральної нервової системи. Через порушення принципів раціонального харчування в цьому віці може виникати схильність до різних захворювань, здатних істотно знизити показники здоров’я та якості життя дорослої людини.

Пам’ятаючи про те, що профілактика формування порушень у здоров’ї дітей дошкільного віку є одним з першочергових завдань у системі дошкільної освіти, педагогічний колектив ЗДО №49 «Кріпиш» міста Бахмут провів Тиждень здорового харчування.

Медична сестра старша Ольга Мамонова разом з творчою групою педагогів розробила перспективний план роботи з дітьми, педагогами та батьками, який містив цікаві форми діяльності з усіма учасниками освітнього процесу.

Вихователі дошкільних груп провели з дітьми тематичні заняття, бесіди, дидактичні, сюжетно-рольові ігри, які сприяли розширенню знань дошкільнят про особливості здорового харчування.

Найбільш цікавими для дівчат і хлопців були майстер-класи по виготовленню рогаликів та пиріжків разом з шеф-кухарем Людмилою Слабоус, екскурсії на харчоблок та до продуктового магазину, виготовлення разом з батьками буклетів «Рецепт моєї улюбленої страви», бесіди із старшою медсестрою про користь здорового харчування.

Батькам запам’яталася дегустація запіканки з сиру, яка викликала жвавий інтерес та попит на рецепт приготування.

Проведена робота показала, що формування культури харчування необхідно розпочинати саме з дошкільного віку, бо це сензетивний період для розвитку життєвих навичок.